wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

BEZPIECZEŃSTWO

Miejski System Monitoringu Wizyjnego składa się z 36 kamer rozlokowanych na terenie całego miasta. Lokalizację kamer wybrano przede wszystkim na podstawie obserwacji służb mundurowych. Zwrócono uwagę na centrum miasta, przystanki kolejowe i okolice szkół. Dodatkowo system ten został skonstruowany w taki sposób, aby sukcesywnie w ramach potrzeb go rozbudowywać. Warto również nadmienić, iż wszystkie kamery są obrotowe (360 stopni), mają możliwość zrobienia wyraźnego zbliżenia (35x) oraz wyposażono je w głośniki, za pomocą których operatorzy będą mogli reagować, np. w przypadku naruszania przepisów w ruchu drogowym.

 

Lokalizacja kamer monitoringu:

Zachęcamy do zapoznania się z  Gorącym tematem, w którym podsumowujemy wyniki ankiet przeprowadzanych na miesiąc przed uruchomieniem monitoringu oraz z artykułami zaprezentowanymi podczas Bezpiecznego Poniedziałku w Legionowie.

 

Bezpieczne wakacje

Urlop, kolonie, obozy, wycieczki w kraju i za granicą – właśnie tak najczęściej spędzamy wakacje. Są udane i pełne miłych wspomnień tylko wtedy, gdy bezpiecznie wrócimy do domu. Wyjazd na wakacje trzeba więc dobrze przygotować, aby uniknąć niebezpiecznych niespodzianek.

Czytaj więcej

DZIKIe zwierzęta w mieście

Dzikie zwierzęta - w Legionowie zwłaszcza dziki - coraz częściej podchodzą w pobliże naszych zabudowań. Powodem takiego zachowania jest poszukiwanie pokarmu.

Czytaj więcej

 

Bezpieczeństwo w domu

Ktoś kiedyś powiedział, że najlepszym zabezpieczeniem naszego domu czy też mieszkania podczas naszej nieobecności jest czujny i życzliwy sąsiad. Jest w tym sporo prawdy. Warto wyjeżdżając na urlop czy też w podróż służbową poprosić sąsiada o to, żeby "rzucił okiem" na nasze mieszkanie czy dom.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo dzieci

W dawnych czasach, kiedy jeszcze nie było tyle zła i zagrożenia na świecie, rodzice uczyli swoje dzieci, że nie mają ufać obcym. Dziś rodzice bardzo często zapominają o tym, mimo iż świat jest bardziej niebezpieczny, a dzieci są narażone na zło wszędzie - na ulicy, w domu, w Internecie itp. Zatem bardzo ważne jest aby uświadomić dzieciom, że niektórzy ludzie nie zasługują na zaufanie. Co więcej musi ono rozumieć, że pewne sytuacje, które z pozoru są niewinne, wymagają od niego stanowczych zachowań.

Czytaj więcej
 


Bezpieczeństwo na drodze

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest ze strony kierowców nadmierna prędkość i brawura za kierownicą, co często w połączeniu z wypitym wcześniej alkoholem doprowadza do tragedii. Głównym zaś "grzechem" pieszych jest przechodzenie jezdni w miejscu niedozwolonym lub w wyznaczonych do tego miejscach na czerwonym świetle.

Czytaj więcej


Bezpieczeństwo w szkole

Kluczowym problemem, z jakim w obecnych czasach borykają się nauczyciele w szkołach, to agresja wśród uczniów, głównie klas gimnazjalnych. Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w szkole spoczywa na barkach dyrektora szkoły i nauczycielach, nie możemy jednak przy tym zapominać, że zadaniem pedagogów jest przede wszystkim nauczanie.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo w sieci

Na zagrożenia występujące i związane z Internetem narażony jest każdy użytkownik Internetu bez wyjątku. W największym niebezpieczeństwie są dzieci, jako najbardziej podatne na wszelkie wpływy, również te szkodliwe i niepożądane. Zakazywanie korzystania z komputera czy Internetu w dobie powszechnego jego użycia może przynieść odwrotne do zamierzonych skutków. Zdecydowanie lepszym sposobem zapobiegania niebezpieczeństwom związanym z siecią jest edukacja. Stąd też wynika ważna i odpowiedzialna rola rodziców, którzy mogą i powinni być dla dziecka nauczycielami również w zakresie korzystania z Internetu.

Czytaj więcej

Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

BEZPIECZEŃSTWO