wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Mój Pan po mnie sprząta

Mój Pan po mnie sprząta.

Na tej przypadkowej planecie jesteśmy samotni. Między wszystkimi otaczającymi nas formami życia żadna, poza psem, nie zawarła z nami przymierza.

Maurice Maeterlinck

Pies to nasz przyjaciel i członek rodziny. Posiadanie psa kojarzone jest przede wszystkim z przyjemnością to przecież istota, skora do zabawy i pieszczot, kochająca bezwarunkowo. Decydując się na czworonoga w domu, jesteśmy zobowiązani do tego, aby troszczyć się o niego jak najlepiej. Sprzątanie po swoim psie to taki sam element dbania o niego, jak zakup karmy czy wizyta u weterynarza. Pies po sobie nie posprząta, co więcej - nie pomogą prośby, groźby ani najlepsza tresura. Pewnie by chciał, ale nie umie. Pomóżmy mu, w końcu jest naszym najlepszym przyjacielem przypomina Paulina Piątkowska, lekarz weterynarii. Warto przypomnieć, że usunięte nieczystości można wyrzucać do wszystkich koszy na śmieci i zarządcy terenów nie mają prawa tego zabronić.

Legionowski regulamin utrzymania czystości i porządku zobowiązuje właścicieli zwierząt domowych do usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez nie na terenach przeznaczonych do użytku publicznego ( Rozdz. VI, § 14, pkt. 8).

W Legionowie, zgodnie z Programem o Ochronie Środowiska obowiązuje zasada "zanieczyszczający płaci". Straż Miejska ma prawo karać "niehigienicznych" właścicieli za zanieczyszczenie przez zwierzę miejsca publicznego mandatem w wysokości od 50 do 200 zł.

Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Mój Pan po mnie sprząta