wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Miasto powinno być czyste

Każdy mieszkaniec Legionowa wymaga, aby miasto było czyste i zadbane. Wiele zależy od samych mieszkańców. Nie każda jednak osoba zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą zostawiona psia kupa. Pozostawione psie odchody wpływają negatywnie na zdrowie dzieci i dorosłych.

Po zabawie na skażonym placu zabaw mogą pojawić się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, mające bardzo poważne konsekwencje. Układ pokarmowy dzieci jest słabszy niż u dorosłego. Zagrożenia to zarażenie jajami toxacara. W wyniku skażenia gleby kałem przez domowe psy, pojawia się zagrożenie zarażenia pasożytami. Zarażenie toxacarą może wywołać choroby oczu do ślepoty włącznie lub doprowadzić do powiększenia wątroby, a nawet uszkodzenia wątroby i zapalenia płuc. Kolejnym zagrożeniem są jaja tasiemców. Larwy tasiemca wieńcogłowego bąblowca osiadłe w wątrobie, rzadziej w płucach, śledzionie, nerkach, ośrodkowym układzie nerwowym, kościach, oku.(...) Zabawa w piaskownicy zabrudzonej wydalinami psa może doprowadzić do zachorowania na Jersiniozę, Toksoplazmozę, Salmonellę - ostrzega Maria Kloc, dyrektor z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie.

Dbajmy o czystość naszego miasta. Należy podjąć walkę z właścicielami, którzy lekceważą swoje obowiązki i pozostawiają psie zanieczyszczenia. Nie bójmy się zareagować i nie bądźmy obojętni na naganne zachowania, które niszczą nasze miejsce zamieszkania. Wymagajmy od siebie samych i innych, aby Legionowo stało się przyjaznym miejscem dla każdego.

Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE

Miasto powinno być czyste