wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Wszystkie

Razem dla bezpieczeństwa w mieście
piątek, 18-03-2011, godz. 15.42

Komiks dla gimnazjalistów, szkolenie o zagrożeniu ze strony sekt, ostrzeżenia przed skokami do wody to tylko niektóre nowe elementy wprowadzone do tegorocznej edycji programu Poprawa Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Legionowie. Pełen program zaprezentowano wczoraj (16 marca) w legionowskim ratuszu.

Jest to już czwarta edycja programu, realizowanego w ramach rządowego projektu Razem Bezpieczniej, mającego nie tylko poprawić bezpieczeństwo w mieście, lecz także wzmocnić zaufanie dzieci i młodzieży do służb mundurowych. Legionowo jest jedynym samorządem w Polsce, który został wyróżniony statuetką lidera programu oraz który po raz czwarty z rzędu otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na 2011 rok miasto otrzymało maksymalną kwotę 100 tys zł.

Zaproszeni goście z Komendy Stołecznej Policji, legionowskich i powiatowych służb bezpieczeństwa, Starostwa chwalili nasze miasto za bardzo dobrze przygotowane projekty, które z roku na rok trafiają do coraz szerszej rzeszy odbiorców.

„Wasze projekty są bardzo dobre, po raz czwarty otrzymały pozytywną rekomendację Komendy Stołecznej Policji” - powiedział młodszy inspektor Andrzej Kulesza, Naczelnik Wydziału Prewencji KSP. - „Muszę serdecznie pogratulować, ponieważ w ubiegłym roku na trzy przedstawione do rekomendacji projekty aż dwa pochodziły z Legionowa. Pokazuje to, że nie jest łatwo napisać dobry projekt, a oba wasze były bardzo dobre”.

Seniorzy też bezpieczni

Tym drugim projektem, który ze względów formalnych nie otrzymał dofinansowania (pieniądze mogą trafić do danego miasta tylko na jeden projekt) dotyczył poprawy bezpieczeństwa seniorów.

„Pomimo braku dodatkowych środków nie zapomnimy o naszych starszych mieszkańcach” - powiedział Zastępca Prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny. - „W tym roku po raz drugi wydamy wspólnie z Uniwersytetem III Wieku broszurę informacyjną dla seniorów”. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji Robert Szumiata zapowiedział wydanie płyty z materiałami instruktażowymi na temat oszustw wobec starszych.

Młodzież przede wszystkim

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku program poprawy bezpieczeństwa obejmie legionowskie dzieci i młodzież – 7 tys dzieci z 13 szkół publicznych, jednej powiatowej, szkoły społecznej oraz wszystkich miejskich przedszkoli.

Straż Miejska wraz z licznymi partnerami przygotowała trzy komponenty:
edukacyjno – szkoleniowy
prewencyjny
informacyjno – promocyjny

Przez cały rok dzieci, rodzice oraz nauczyciele będą szkoleni z szeroko pojętego bezpieczeństwa, organizowane będą imprezy plenerowe, konkursy na temat bezpieczeństwa, w okolicach szkół nadal jeździć będzie specjalny patrol Straży Miejskiej, na terenie całego miasta ze szczególnym uwzględnieniem okolic szkół będzie jeździł patrol mieszany policji i straży, na przyszkolnych przejściach strażnicy będą pomagali przechodzić przez ulice. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na dotarcie do gimnazjalistów, którzy będą mogli napisać scenariusz komiksu, adresowanego specjalnie do ich rówieśników.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE