wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Sportowe

Piknik na Batorego
poniedziałek, 26-06-2017, godz. 12.11

Oddanie kolejnej, siódmej już inwestycji na osiedlu Batorego było pretekstem do zorganizowania w minioną sobotę (24.06) pikniku sąsiedzkiego. Nie zabrakło tradycyjnego już meczu samorządowcy kontra mieszkańcy osiedla.

Tym razem na osiedlu powstało źródełko z wodą pitną ze źródeł PWK Legionowo.

- W ciągu zaledwie 2,5 roku na rzecz mieszkańców tej części Legionowa powstało 6 inwestycji: dwa place zabaw, boisko z bezpieczną nawierzchnią i wysokim ogrodzeniem, siłownia plenerowa i miejsca parkingowe – wylicza radna Małgorzata Luzak - To prawdziwy sukces, który, mam nadzieję, zachęci do działania aktywne osoby na innych legionowskich osiedlach.

Teren wokół boiska i siłowni także w ramach inicjatywy został uporządkowany i zagospodarowany, posadzone zostały nowe rośliny, a okalający teren mur ozdobiło graffiti.

Podczas sobotniego pikniku mieszkańcy jak zwykle dopisali. Czekały na nich kiełbaski z rożna, grochówka z Grubej Kaśki, lody i inne smakołyki. Po raz drugi odbył się konkurs na najlepsze domowe ciasta. Zwyciężył tort makowy, drugie było ciasto z brzoskwiniami, a trzeci śmietanowiec. Zwycięzcy – pani Agnieszka, pani Beata i pan Krzysztof – otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Starostwo. Tradycyjnie już został rozegrany budzący duże emocje mecz piłki siatkowej - przedstawiciele władz miasta kontra drużyna przedstawicieli mieszkańców. Wygrali mieszkańcy 3:0

- Moje rodzinne Osiedle Batorego w ostatnich latach wspaniale się rozwinęło. Dzięki współpracy samorządowców z mieszkańcami powstało boisko, siłownia, nowe parkingi i zdrój wodny. Cieszę się, że mogłem wesprzeć inicjatywy jego mieszkańców – mówi wicestarosta legionowski Jerzy Zaborowski.


 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE