wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Sportowe

Dwa medale na Mistrzostwach Polski
poniedziałek, 19-06-2017, godz. 09.52
Znakomicie zaprezentował się na Mistrzostwach Polski w pływaniu Masters, wracający po długiej przerwie Michał Perl. Pierwszy zawodnik reprezentujący "Delfin" Legionowo w zawodach Masters zdobył dwa medale Mistrzostw Polski. Wywalczył najwyższe podium na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz brązowy medal na 50 m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 20-24.

W dniach 16-18 czerwca na olimpijskiej pływalni WUM w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Reprezentantem Delfina Legionowo był wracający po dość długiej przerwie Michał Perl. Mimo tego, że był to debiut tego zawodnika po prawie trzy letniej nieobecności, Michał zaznaczył swój udział bardzo dobrymi występami.

Legionowianin startował w trzech różnych konkurencjach, jakimi były 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym oraz na swoim "królewskim" dystansie czyli 50 m stylem klasycznym.

Pierwszego dnia zawodów odbył się wyścig na 50 m stylem dowolnym, w którym Michał uzyskał czas 24,77 sek. co pozwoliło go sklasyfikować na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal.

Drugiego dnia zawodów nasz zawodnik walczył na dystansie 50 m stylem motylkowym. Niestety zabrakło trochę szczęścia i Michał skończył wyścig na czwartej pozycji z czasem 27,25 s.

Ostatniego dnia zawodów nasz reprezentant startował na swojej dawnej koronnej konkurencji, a mianowicie na dystansie 50 m stylem klasycznym. Michał całkowicie zdeklasował swoich rywali i zdobył tytuł mistrza Polski z czasem 30,44 s.

Po zawodach Michał powiedział: - To był mój debiut po prawie trzy letniej przerwie. Nie ukrywam, że już od dłuższego czasu brakowało mi dreszczyku emocji, chęci rywalizacji jakie dają zawody, a w szczególności Mistrzostwa Polski. Postanowiłem, że wrócę do pływania Masters, czyli nie zawodowego, ale tak samo ekscytującego. Miałem krótki okres na przygotowanie, ale udało się wywalczyć dwa medale Mistrzostw Polski Masters. Na sam początek myślę, że jest nie najgorzej. Już w listopadzie odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski i tam myślę, że dam się ponieść odrobinie fantazji i wystartuję jeszcze w większej ilości konkurencji, starając się oczywiście o zdobycie jak największej ilości medali.


źródło: UKS Delfin

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE