wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Oświatowe

Konkurs ekologiczny „RADY NA ODPADY” 2017
wtorek, 13-06-2017, godz. 15.02

Jak co roku w Legionowie odbywał się konkurs "Rady na odpady", w którym szkoły i przedszkola gromadzą jak największą ilość surowców wtórnych: makulatury i zużytych baterii. Tegoroczny finał odbył się dzisiaj (13.06) w sali widowiskowej Ratusza.

Głównym celem konkursu jest ograniczenie ilości odpadów komunalnych trafiających na składowiska i przekazanie ich do zakładów gdzie zostaną ponownie wykorzystane. W tegorocznej, już XXI edycji konkursu, która rozpoczęła się 1 września ubiegłego roku, a zakończyła w czerwcu 2017 r. wzięły udział dzieci i młodzież z 10 legionowskich szkół i 9 przedszkoli.

Zebrano w sumie rekordową ilość ton makulatury - 88 ton i ponad 5,5 tony zużytych baterii.

Konkurs odbywał się w 2 kategoriach : przedszkola, szkoły i zespoły szkolno-przedszkolne.

Nagrodami były talony pieniężne do wykorzystania na zakupy związane z ochroną środowiska na kwotę: 5000 zł za zajęcie I miejsca, 3000 zł za zajęcie II miejsca i 1,500 zł za zajęcie III miejsca oraz dyplomy.

Najlepsi okazali się:

w kategorii przedszkola:

I miejsce - Przedszkole Miejskie nr 12

II miejsce - Przedszkole Miejskie nr 3

III miejsce - Przedszkole Miejskie nr 1

w kategorii szkoły:

I miejsce- Zespół Szkół nr 1 w Legionowie

II miejsce- Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce- Zespół Szkół w Legionowie

Podczas tegorocznego finału konkursu dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt.„Zielony Kopciuszek” wystawione przez teatr „Kultureska” z Krakowa.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE