wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Kulturalne

Lato z muzeum
czwartek, 29-06-2017, godz. 15.08
Muzeum Historyczne w Legionowie przygotowało bogatą ofertę edukacyjną akcji „Lato w Muzeum”, z której w okresie wakacyjnym będą mogli skorzystać najmłodsi zwiedzający!

W dniach 3–14 lipca 2017 r. (godz. 1000–1300) zapraszamy do Filii „Piaski” na „Lato z Muzeum”. Pierwszy tydzień upłynie pod znakiem rycerzy i dam dworu. Dzieci nie tylko zapoznają się z dawnymi dziejami (rycerze, damy, zamki, bitwy, bale rycerskie), ale również samodzielnie wykonają ówczesne stroje, makietę średniowiecznego miasta i zorganizują bal.

W czasie drugiego tygodnia dzieciom zostanie przybliżona tematyka Legionów Polskich – ich umundurowanie i uzbrojenie, największe bitwy, osady legionowe na Wołyniu. W ramach zajęć plastycznych będzie możliwość przygotowania czapki „maciejówki” i stroju sanitariuszki, stworzenie makiety osady legionowej, odbędzie się nauka pieśni legionowych, a Lato w Muzeum zakończy się konkursem pieśni patriotycznych i wiedzy o Legionach Polskich.

W siedzibie głównej Muzeum codziennie w dniach 17-28 lipca 2017 r. w godzinach 1000–1300 odbędziemy podniebne podróże, związane z nową wystawą czasową pt. „LOPP – Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej”. Zajęcia poświęcone będą idei latania oraz historii konstruowania machin latających.

Poznamy kolejne etapy zdobywania podniebnych przestworzy, jak również bicia rekordów w lotach na odległość. Uczestnicy zostaną przyjęci w poczet członków LOPP oraz odbędą kursy, które w okresie międzywojennym przeprowadzała Liga, np. zajęcia z modelarstwa lotniczego. Udział we wszystkich kursach zaproponowanych przez Muzeum, nagrodzony zostanie dyplomem oraz honorowym odznaczeniem Ligi.

Zapisów można dokonywać osobiście, telefonicznie lub mailowo. Poniżej zamieszczamy dane teleadresowe:

  • Filia „Piaski” Al. Sybiraków 23, tel. (22) 378 33 54, e-mail: filia.piaski@muzeum.Legionowo.pl

  • Muzeum Historyczne w Legionowie ul. Mickiewicza 23, tel. (22) 784 59 88, e-mail: zapisy@muzeum.Legionowo.pl

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE