wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Komunikaty

Lato w mieście
piątek, 30-06-2017, godz. 08.40
Lato w mieście nie musi być nudne! Miasto przygotowało ofertę zajęć zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Wśród atrakcji przygotowanych na lato przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie znajdują się zajęcia „Ahoj przygodo” dla dzieci w w wieku 7-11 lat, akcja „Piraci atakują” oraz „Poszukiwacze skarbów”.

Zajęcia odbywają się od lipca do sierpnia. W czasie wakacji przewidziano również wycieczki tematyczne (opłata za bilet wstępu). Więcej informacji można uzyskać w bibliotece pod numerem telefonu 22, 7320036 w.101.

Arena Legionowo proponuje dla dzieci spotkania z animatorami zabaw na boisku Orlik przy Parkowej 27 i Zegrzyńskiej 3. Wszyscy mieszkańcy mogą uczestniczyć też w letnich turniejach tenisa stołowego, grać w siatkówkę plażową przy Stadionie Miejskim, uczyć się jak grać w koszykówkę, we frisbee, w tenisa ziemnego czy w szachy.

Warto skorzystać też z bezpłatnych wypożyczalniach rowerów. Szczegóły oferty na załączonym niżej plakacie.

Urząd Miasta zaprasza na bezpłatne zajęcia tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży na ulicy Zegrzyńskiej i Parkowej (ATOL), dorosłych zaś na potańcówki miejskie do Parku Zdrowia.

Miejski Ośrodek Kultury proponuje akcję „Lato Legionowo 2017”. W dniach 31 lipca – 25 sierpnia oraz 3 lipca – 28 lipca dla dzieci w wieku 9-12 lat i 6-8 lat odbędą się zajęcia integracyjne, sportowe, warsztaty artystyczne i wycieczki.

W placówkach na ulicy Targowej i Norwida odbędą się warsztaty fotograficzne, muzyczne i ceramiczne. W programie przewidziano również wycieczki. Aby skorzystać z tej oferty trzeba zadzwonić pod numer telefonu 22, 7844499 lub 22,7841422.

Muzeum Historyczne w Legionowie opracowało dwa bloki tematyczne przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców Legionowa. W pawilonie przy ulicy Mickiewicza oraz w filii na Alei Sybiraków prowadzone będą zajęcia edukacyjne pt. „Podniebne podróże” oraz „Rycerze i damy dworu”. Więcej informacji na stronie www.muzeum.legionowo.pl

Ofertę wakacyjną dopełnia Powiatowa Instytucja Kultury, która uruchomiła akcję „Letnią Strefę Gier” oraz „Książkę na plaży”. Warto wspomnieć również o rajdzie rowerowym, warsztatach plastycznych „Koszulki latem malowane” i „Wspomnienia z wakacji – albumy i ramki na zdjęcia” oraz o „Czytaniu w plenerze”.

Podczas wakacji w Legionowie szereg firm proponuje specjalną letnią ofertę, promocje i okazje by bawić się i nauczyć czegoś nowego. Brothers Dance Studio zaprasza na taneczne wakacje i warsztaty z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny. UKS Delfin Legionowo organizuje kursy doskonalenia pływania, Centrum Rozrywki Grahula na hasło „Lato w mieście” daje 20% upustu.

Sala Zabaw Hop-Cafe zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat na wakacyjną gimnastykę i gry ruchowe, Szkoła Tańca „Baletka” na warsztaty baletowe i plastyczne, Akademia Dzieciaków na wyjątkowe półkolonie w świecie eksperymentów, a Stacja Frajda na półkolonie artystyczne, filmowe, techniczne, półkolonie młodego artysty i programisty. Szkoła Językowa Regipio zaprasza na bezpłatne zajęcia „Baw się i ucz po angielsku”.

Gdzie się bawić w Legionowie? Firma Laser-War proponuje specjalne promocje dla uczniów i studentów. Z kolei firma Klocki i Spółka oferuje półkolonie dla dzieci powyżej 6-roku życia, a Klubokawiarnia „Kawa i zabawa” cykl spotkań wakacyjnych, zajęcia taneczne, arteterapeutyczne, z ceramiki i kino na poduchach.

Ostatni partner zachęca do udziału w warsztatach z językiem angielskim, do zabaw plastycznych i kulinarnych, gier oraz teatrzyków.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną, atrakcjami i listą półkolonii w Legionowie. (plik pdf.)

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE