wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Komunikaty

VII Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy „NAUKA JEST PRZYGODĄ”
czwartek, 25-05-2017, godz. 10.45
21 maja po raz kolejny przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 AKADEMIA PRZYGODY zaprosiły mieszkańców Legionowa na święto wszystkich ciekawych, ciekawskich, dociekliwych i „pytalskich”.

Już od 3 roku życia słowa „ a dlaczego?” wybrzmiewają niemal z każdym oddechem dziecka. Wg statystyk prym wśród „pytalskich” wiodą czterolatki, które potrafią zadać 390 pytań dziennie – średnio co 1 minutę i 56 sekund licząc od momentu przebudzenia. Rodzice i nauczyciele słyszą ok. 105 tys. dziecięcych pytań o szerokim zakresie wiedzy.

Nauczyciele z „Dziewiątki” od kilku lat mają na to sposób. Masz pytanie – pomogę Ci szukać odpowiedzi. Jeśli znajdziesz ją sam – zrozumiesz i zapamiętasz!!!

Tak pracuje się na co dzień w AKADEMII PRZYGODY: dzieci badają, eksperymentują, samodzielnie sprawdzają i szukają rozwiązań. A że czasem się pobrudzą…?

Corocznym świętem „małych naukowców” jest Przedszkolny Festiwal Nauki. Starsze przedszkolaki przygotowują pod opieką nauczycieli i samodzielnie prowadzą pokazy i eksperymenty. Młodszym pomagają rodzice.

Do wspólnej zabawy przyłączyli się w tym roku goście Festiwalu: Studenci Politechniki Warszawskiej z Chemicznego Koła Naukowego FLOGISTON,  Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach ( zespół Polish Drops) oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie skupieni wokół programu Badacz wody Fundacji GAP Polska, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pionkach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Legionowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, Przedszkole Samorządowe w Łajskach, Akademia Dzieciaków w Legionowie, Centrum Edukacji Domowej w Stasim Lesie.

Dzięki nim nauka pod chmurką była kolejną przygodą, zgodnie z  motto „Dziewiątki”:          

 Z NAMI KAŻDY DZIEŃ MOŻE BYĆ PRZYGODĄ!

Statystyki mówią, że dziewięciolatki zadają już „tylko” 144pytania dziennie  - średnio co 5 minut i 12 sekund.

Realizowany w PM 9 program Klubów Młodego Odkrywcy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ma sprawić, by ta fascynująca dziecięca ciekawość świata nigdy się nie skończyła!!!

źródło: Przedszkole Miejskie nr 9 AKADEMIA PRZYGODY w Legionowie

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE