wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Komunikaty

Festiwal Szwajcarski - Siła Regionów
środa, 17-05-2017, godz. 15.31

Rozkład jazdy 10.00

Otwarcie wystawy pt. „Sentymentalna podróż parowozem” 10.00 – 18.00

Symulator jazdy pociągiem

Rodzinne gry planszowe „Ticket to ride” 15.00 – 18.00

Działania literackie, edukacyjne i sportowe dla dzieci

SPORT I EDUKACJA: cymbergaj, labirynty rzuty do celu, rysownie w lustrze, zgadywanki, budowanie z bamp i drewnianych elementów, klocki, stanowiska zabawy z wodą i piaskiem

LITERACKIE PODRÓŻE W NIEZNANE: Tłem działań animacyjnych będą książki Daniela i Aleksandry Mizielińskich „Mapy”, „Pod wodą”, „Pod ziemią” (projektowanie książeczek kształtek (kształt pociągu, samochodu, autokaru balonu, latawca), kącik słuchania baśni i legend, mapa stref czasowych, malowanie kamieni i wiele innych atrakcji).

Warsztaty żonglerki

Happening ekologiczny 16.00 – 17.30

ROBERT ROZMUS SHOW – aktor Robert Rozmus w roli śpiewającego turysty zabierze publiczność w muzyczną podróż! Odwiedzi m. in. Włochy, Czechy, Węgry, Rosję i oczywiście Polskę. Gwarantujemy energetyczne show, pełne dynamicznych hitów, konkursy wokalne. Około godziny 17.00 nastąpi otwarcie muralu „Lokomotywa”, który znajduje się w przejściu podziemnym oraz wspólnie z mieszkańcami Legionowa przeczytamy „Lokomotywę” Juliana Tuwima (Read Mob).

JAŚ MELA –polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. W Legionowie opowie o swoich doświadczeniach związanych z podróżowaniem koleją.

MARTIN GIMENEZ CASTRO – pokaz kulinarny. Argentyńczyk w Warszawie, zwycięzca pierwszej polskiej edycji Top Chef. W Legionowie wystąpi w trzech  dwudziestominutowych blokach i przygotuje trzy dania, które zabrałby ze sobą w podróż. Poczęstunek dla publiczności! Wszystko oczywiście doprawione wesołymi anegdotami i dobrym humorem

RUDI SHUBERTH i ORKIESTRA BIG SILESIAN BAND – muzyczną ucztę rozpoczyna utwór Wars wita Was! Nie zabraknie też innych hitów takich jak „Córka Rybaka” czy „ Monika, dziewczyna ratownika”. Rudi Schuberth między utworami nawiązuje do idei spotkania. Mówi nie tylko o podróżach pociągiem, ale o życiu w zgodzie z naturą, o ochronie środowiska i zdrowym trybie życia.

BIG SILESIAN BAND  profesjonalna orkiestra rozrywkowa założona przez dyrygenta Joachima Krzyka. Należy do czołówki orkiestr       w kraju, zdobyła główne nagrody na międzynarodowych festiwalach orkiestr rozrywkowych w Berlinie oraz Czeskiej Kamienicy.

Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promujące korzystanie ze środków transportu zbiorowego i systemu Parkuj i Jedź

CHILDREN OF FIRE – pokaz tańca z ogniami

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE