wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Komunikaty

Bezpłatne badania dla mieszkańców Gminy Miejskiej Legionowo
poniedziałek, 15-05-2017, godz. 10.33

Znamy już realizatorów programów zdrowotnych zaplanowanych na 2017 rok. Programy profilaktyczne adresowane do różnych grup wiekowych będą wykonywane w 9 placówkach. Łączna wartość programów to 168.314,07 zł.

Zadania dla gminy

Gmina Miejska Legionowo aktywnie zajmuje się promocją i ochroną zdrowia. To zadanie realizowane jest w formie zorganizowanych akcji badań profilaktycznych i edukacyjnych. W ubiegłych latach zrealizowano wiele programów w zakresie prewencji chorób nowotworowych, kardiologicznych, z zakresu diabetologii i otyłości.

Dla seniorów i dzieci

Oferta zdrowotna Legionowa w ramach Miejskiego Programu Promocji Zdrowia na 2017 rok jest adresowana do mieszkańców miasta w każdym wieku – począwszy od najmłodszych, przez przyszłych rodziców, po seniorów. Wśród ofert jakie miasto przedstawia znajdują się m.in. program prorodzinny przygotowujący rodziców na przyjęcie dziecka (szkoła rodzenia), rehabilitacja niemowląt (do 1 roku życia), profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów jeliat grubego (kolonoskopia) dla mieszkańców w wieku powyżej 40 r.ż., konsultacje kardiologiczne (mieszkańcy w wieku 50 plus), program szczepień ochronnych przeciw grypie dla osób powyżej 50 r.ż., 5-krotna rehabilitacja dla mieszkańców w wieku 50 plus.
Nowością w tym roku są dwa programy: profilaktyka raka prostaty (mieszkańcy w wieku 40 plus) oraz profilaktyka nietrzymania moczu (mieszkanki w wieku 50 plus).

Wybrani w konkursach

Realizacja programów będzie należała do zakładów opieki zdrowotnej oraz innych jednostek zajmujących się edukacją czy działaniami z zakresu promocji zdrowia. W drodze konkursu wybrano 9 realizatorów.

Poniżej prezentujemy zakres programów oraz dane realizatorów.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE