wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Komunikaty

Nagroda dla Legionowa
czwartek, 27-04-2017, godz. 16.03

Legionowo zostało: GMINĄ BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI. Jako jedno z pierwszych miast realizujemy wyjątkowy program edukacyjny.

Ogólnopolski program edukacyjno - wychowawczy skierowany jest zarówno do dzieci jak i do rodziców, pracowników przedszkoli oraz różnych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ponieważ: w każdym przedszkolu bezpieczeństwo dzieci było, jest i będzie najistotniejszą sprawą dla osób zaangażowanych w projekt. Honorowy patronat nad jego realizacją sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Program „Bezpieczne przedszkole" powstał na bazie wieloletnich doświadczeń zarówno praktyków jak i rodziców współpracujących ze środowiskiem pedagogicznym. Wszyscy zaangażowaniu w realizację zadań wynikających z podstawy programowej wychowania przedszkolnego  zdają sobie sprawę, że wymaga on od nauczyciela podejmowania działań wspomagających rozwój dziecka zarówno w sferze fizycznej, emocjonalnej jak też umysłowej i społecznej.

- Przez wiele lat obserwowaliśmy i docenialiśmy podejście władz miasta do przedszkolnej oświaty, w wielu gminach traktowanych trochę jak zło konieczne. Ale nie w Legionowie – co zawsze podkreślaliśmy na naszych zjazdach i konferencjach – mówi Agata Gabrysz. Dzisiaj program Bezpieczne Przedszkole jest realizowany w 500 placówkach w Polsce.

źródło: www.bezpieczneprzedszkole.com

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE