wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Komunikaty

Wystawa fotograficzna „Legionowo na Spitsbergenie”
środa, 29-03-2017, godz. 08.21
Towarzystwo Przyjaciół Legionowa serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej legionowskiego podróżnika i fotografika - Roberta Pogorzelskiego, naszego kolegi z Towarzystwa Przyjaciół Legionowa.

Rozpocznie się on się w dniu 31 marca 2017 r. (piątek) o godz. 12.00 w Sali Widowiskowej Ratusza Urzędu Miejskiego w Legionowie. Gośćmi spotkania obok autora będzie grono znanych polskich polarników. Wstęp wolny.

Autor przybędzie na spotkanie z psem polarnym „Biegunem”, który od wyprawy stał się jego nierozłącznym przyjacielem. Wystawa zaprezentuje efekty wizualne polskiej wyprawy polarnej na Spitsbergen zorganizowanej z udziałem legionowianina – Roberta Pogorzelskiego w latach 2015-2016 r., na której znalazły się też akcenty legionowskie (umieszczenie flagi Legionowa na lodowcu, przekazanie do biblioteki polskiej bazy polarnej na Spitsbergenie publikacji TPL „Wyspa mgieł i wichrów”- reprintu wydanego w Legionowie w 2012 r. w ramach Roku Centkiewiczów).

Jest ona dedykowana dla głównie młodzieży szkolnej oraz mieszkańcom naszego miasta i osobom zainteresowanym problematyką polarną, przyrody i ekologii. Jest również okazją do przypomnienia I Polskiej Wyprawy Polarnej, która w 1932 wyruszyła z Legionowa i Warszawy na Wyspę Niedźwiedzią, przypomnienia postaci Aliny i Czesława Centkiewiczów, znakomitych polskich pisarzy i polarników, tak szczególnie związanych z Legionowem i okazją do poznania osiągnięć naukowych polskich polarników. Wystawa zawierać będzie 20 fotogramów o odpowiedniej szacie graficznej, które będą eksponowane na wystawie w Ratuszu w dniach 31.03.2017 r. - 15.04.2017 r. a następnie w różnych miejscach w Legionowie m.in. w szkołach, Muzeum, na „Dniach Legionowa” i podczas Festiwalu Nauki w Jabłonnie.

Partnerem wystawy jest Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy i Muzeum Historyczne w Legionowie. Wystawa jest przygotowywana przy współpracy Urzędu Miasta Legionowo i Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie.

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE