wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Komunikaty

Aktualizacja: Ostrzeżenie o jakości powietrza
czwartek, 19-01-2017, godz. 10.05
W dniu dzisiejszym (19.01) poprawiła się jakość powietrza na terenie Województwa Mazowieckiego, prognozy na piątek 20.01.2017 r. przewidują dalszą poprawę. Niemniej, w dalszym ciągu nad Polską dominują wyże, prędkość wiatru jest niewielka, co sprzyja gromadzeniu się zanieczyszczeń przy powierzchni ziemi. Na stronie internetowej gminy można na bieżąco śledzić poziom zanieczyszczeń oraz zapoznać się z prognozą WIOŚ na najbliższe 48 godzin. http://www.Legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/Sprawdz-jakosc-powietrza "

W przypadku wystąpienia lub prognozy złej jakości powietrza: należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz budynków, w szczególności osoby należące do grup ryzyka: dzieci, osoby starsze, astmatycy, osoby z chorobami dróg oddechowych i układu krwionośnego, inne osoby których zdrowie jest podatne na zanieczyszczenie powietrza.

W domach wyposażonych w ogrzewanie gazowe nie należy używać kominków lub dodatkowych pieców na paliwa stałe.

W domach ogrzewanych wyłącznie węglem lub drewnem należy ograniczyć zużycie opału do niezbędnego minimum, używać wyłącznie suchego paliwa dobrej jakości, kotły należy eksploatować w sposób wywołujący jak najniższą emisję zanieczyszczeń.

Ograniczyć korzystanie z samochodów osobowych, w szczególności wyposażonych w silniki diesla.

Odnośniki do bieżących danych pomiarowych oraz prognozy jakości powietrza dostępne są na stronie:
http://www.Legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/Sprawdz-jakosc-powietrza

Więcej na temat powodów występowania smogu:

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116643,wraca-trujacy-smog-i-to-ze-zdwojona-moca-dlaczego

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE