wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Komunikaty

Alarm smogowy – darmowa komunikacja w poniedziałek
niedziela, 08-01-2017, godz. 16.24

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje - w niedzielę odnotowano "bardzo złą" jakość powietrza m.in. w Warszawie, Łodzi, Kielcach, Katowicach i Krakowie. Powodem jest wysokie stężenie pyłów PM 10 i PM 2,5. Władze Warszawy wprowadzają w poniedziałek bezpłatną komunikację w I i II strefie biletowej, także w Legionowie.

W związku z prognozowanym pogorszeniem się jakości powietrza w Warszawie, 9 stycznia komunikacja miejska jest bezpłatna. Bezpłatne przejazdy obowiązują od początku do końca kursowania linii dziennych w pierwszej i drugiej strefie biletowej, we wszystkich środkach komunikacji miejskiej ZTM (pociągach KM i WKD w strefie Wspólnego Biletu) oraz autobusach linii L i Ł. Bezpłatne jest również korzystanie z parkingów P+R – informuje ZTM Warszawa.

GIOŚ przestrzega przed wychodzeniem z domu, a Warszawski Alarm Smogowy zaleca unikanie lub ograniczenie do minimum czasu przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia. Należy unikać dużych wysiłków fizycznych na otwartym powietrzu i zaniechać palenia papierosów. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem.


 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE