wersja dla niedowidzących
Odmienny stan - odmienne traktowanie Przejrzysta Polska ISO IQNet IQNet IQNet Razem bezpieczniej Najlepsi prezydenci miast Najlepsi prezydenci miast Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji Samorządowy Lider Edukacji Legionowo wśród Krajowych Liderów Innowacji

Aktualności - Zdrowie

Ambulatorium na Sowińskiego
środa, 21-06-2017, godz. 12.57

Przedstawiciele 5 legionowskich gmin oraz Starosta Legionowski podpisali dzisiaj (21.06) list intencyjny o współpracy w celu utworzenia ambulatorium chirurgicznego. Ambulatorium, które ma się mieścić w NZOZ „Legionowo”, będzie świadczyło całodobową pomoc chirurgiczną. W kosztach uruchomienia placówki będą solidarnie uczestniczyły wszystkie jednostki samorządu z terenu powiatu legionowskiego.

Władze Legionowa i Powiatu Legionowskiego od lat starają się o kontrakt NFZ dla szpitala w Legionowie. Ponieważ NFZ nie chce dać takiej gwarancji, a według statystyk za 2016 rok aż 16% (ok. 17,5 tysiąca) mieszkańców powiatu skorzystało z pomocy warszawskich oddziałów SOR (szpitalnych oddziałów ratowniczych), powstał pomysł utworzenia w Legionowie miejsca, gdzie będzie świadczona całodobowa pomoc w przypadku złamań, zwichnięć i innych ran.

- Ambulatorium to kolejny ważny krok w kierunku zabezpieczenia mieszkańcom powiatu podstawowej i najbardziej im potrzebnej formy opieki medycznej. Legionowo w pełni wspiera ten pomysł. Będą przekonywał miejskich radnych do przeznaczenia na ten cel środków z naszego budżetu. Będziemy starać się o akceptację dla tego pomysłu u ministra zdrowia i w NFZ. Szpital to priorytet dla naszego powiatu, a ambulatorium to pierwszy krok w dobrym kierunku. Bez finansowania z NFZ nie będzie bezpłatnej opieki dla mieszkańców, więc jest to najważniejsza kwestia, którą musimy rozwiązać już na początku – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Zgodnie z podpisanym przez wszystkich włodarzy listem intencyjnym, połowę kosztów uruchomienia ambulatorium poniesie Powiat Legionowski, 25% - Gmina Legionowo, a pozostałe 25% zostanie równo podzielone pomiędzy gminy Wieliszew, Serock, Nieporęt i Jabłonna.

Uruchomienie świadczeń zaplanowane jest na 2018 rok.

 

 

 

publikuj: Publikuj
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Pytanie do prezydenta

Zapisz

Skrzynka Dobrych Pomysłów

PGE